Теплові насоси "повітря-вода"

Mitsubishi Electric Lossnay
Целюлозний децентралізований рекуператор

     Теплові насоси "повітря-вода" вже давно завоювали розвинуті країни світу та стрімко заходять на наш ринок, особливо комерційну частину. Підприємливі люди дуже добре вираховують профіт від капіталовкладень в енергоефективну та екологічну систему опалення, зменшуючи споживання газу та шкідливі викиди країною.

      ТН грунт-вода

 

    На відміну від вищеописаного теплового насосу, вбирає теплову енергію грунту та передає її до внутрішнього блоку з теплоносієм на основі води. Потребують дорогих геологічних досліджень грунтів та недешевого монтажу завдяки довгим контурам в середньому 400-500 м при горизантальній системі, яка дуже схильна до вимерзання грунту так як контур знаходится на невеликій глибині ~1.5 -2 м. При вертикальній системі необхдно бурити декілька свердловин глибиною 150-200 м, приблизна тепловідача грунтів в свердловині для швидкого розрахунку ~30-60 Вт/м. З часом також втрачають тепловідачу, однак в меншому ступені. 

    При наявності поряд з будинком протічної водойми можливо використовувати найефективнішу систему ТН "вода-вода".

Якщо ТН є єдиною системою опалення, проектування довіряйте тільки досвідченим спеціалістам. При розрахунку такої системи не підійде швидкий розрахунок по квадратним метрам, а тільки повний розрахунок по тепловтратам огороджувальних кострукцій, з розрахунком на інфільтрацію та вентиляцію приміщення.

     Теплові насоси "повітря-вода" не потребують дозвільної документації, затверджених проектів як в ситуації з газом, тому ці витрати можна врахувати  при виборі системи опалення. Вартість телового насосу на порядок більша ніж  газового котла, але враховуючи економічність приладу, можливість не тільки обігріву, але і охолоджеення влітку - це правильний вибір системи опалення.

         Переваги теплових насосів повітря-вода.

 

    - теплові насоси повітря-вода дуже простий в монтажі, обслуговуванні та не зменшує свої показники ефективності з часом;

   - добре інтегрується як в вже змонтовані системи опалення так і при новому будівництві;

 - як зазначено вище не потребує согласування з держ службами, завірених проектів та дороговартістного підключення;

    - комфортне опалення в зонах з неможливістю підвести газ;

    - довговічність роботи обладнання, не менше 10 років до капремонту;

    - автоматичне регулювання роботи по заданим параметрам, часу роботи;

  - економічність в порівнянні з іншим електричним обладнанням в середньому 400%, дешевше опалювати тільки твердопаливними котлами дровами, які потребують постійного втручання;

    - економічність, екологічність, пожежна безпека;

    - як бонус отримуємо систему кондиціонування в теплу пору року.

Процес роботи теплового насосу повітря-вода

Нормер телефону  

   Зовнішній блок ТН повітря-вода, відбирає теплову енергію з навколишнього повітря та передає в гідромодуль по фреоновій магістралі завдяки переходу фреона з одного агрегатного стану в інший. При випаровуванні фреону проходить впитування теплової енергії, при процесі конденсації енергія вивільняєтся - це найпростіше пояснення роботи зовнішнього та внутрішнього блоку ТН. 

    Кількість повітря необмежена, завдяки чому немає таких проблем грунтових ТН  як вимерзанням грунту навколо контуру через пару років роботи, та зменшення ефективності.

    На роботу компресора ТН витрачаєтся максимально чверть енергії від номінальної потужності, решта це енергія навколишнього середовища, завдяки чому досягаєтся енергоефективність з коефіціентом 4 в зонах з помірним кліматом. В більш теплих кліматичних зонах сезоний коефіцієнт може досягати показників 5 і більше.

Інші види теплових насосів, переваги та недоліки

Компанія Концепт Сервіс пропонує розрахунок та монтаж теплових насосів повітря-вода, та повітря-повітря в Івано-Фраківський області та по теріторії України. 

Для запросу розрахунку заповніть контактну форму та отримайте знижку

10% відсотків на обладнання!

      ТН вода-вода

 

     Даний тип насосу вбирає енегргію від найбільш теплого навколишнього середовища, як наслідок висока сезонна енергоефективність. Монтаж не складний, не потребує дорогих досліджень. Цей варіант ідеальний за всіма показниками, однак проточні водойми з великою площею поверхні, необхідно укласти 200-300 м контуру, велика рідкість. Коефіціент енергоефективності може досягати кратності 8.

    Система з використанням грунтових вод дуже дорога при геофізичному дослуджені, монтажі та експлуатації.