Кондиціонування дитячої кімнати

     Для досягнення комфортних умов в дитячий кімнаті, необхідна підтримка температурного режиму. Рекомендована лікарями температура + 20°+ 22°С - в кімнаті новонародженого, та 18°+ 20°С - в кімнаті більш дорослих дітей. Так само бажано уважно поставитися до кількості свіжого, чистого повітря, більш детально можна прочитати тут.
    Дуже часто говорять, що кондиціонер в дитячий кімнаті призводить до безперервних простудних захворювань. Це так і є , коли не правильно підібраний кондиціонер, направлено потік повітря на дитину та встановлено не рекомедований температурний режим, все це може призводити до частих захворювань.

При правильному підборі і експлуатації - уникаємо цього "ефекту", та отримуємо більш комфортне знаходження в приміщені. Фінансування  виробників кондиціонерів на удосконалення обладнання, спрямовані на боротьбу з бактеріями, вірусами та алергенами в оброблюваному повітрі. 

 Небезпечним може бути і "брудний" внутрішній блок кондиціонера, в якому накопичується з часом пил, сажа, масляні аерозолі та волокна тканин - ось такий "грунт" ідеальний для розмноження бактерій, грибків і пилових кліщів. Кондиціонер небезпечний для здоров'я так само, як і будь-яка інша побутова техніка, яку вчасно не обслуговують. Очищення обладнання необхідно проводити не рідше разу на рік перед сезоном експлуатації. Та регулярно самостійно промивати під теплою водою пилові фільтра, крім додаткових фільтрів встановлених на сіточки, а саме не рідше ніж раз на місяць.

 Давайте розберемось як правильно підібрати модель кондиціонера:
  Одне з найважливіших правил, це можливість внутрішнього блоку направляти повітря уздовж стелі, що дозволить більш рівномірно розподілити температуру по приміщенню, навіть кондиціонерів низької цінової категорії. Тривале находження під прямим потоком охолодженого повітря викликає захворювання навіть у дорослих.
   Обладнання повинно бути точно розраховано під теплонадходження. При завищеній потужності кондиціонер розрахований на обробку більшого об'єму повітря, тому потік може бути значно сильніший.  

   При сильно заниженій не справлятиметься з своїми завданнями, та працюватиме безпереривно. Найкраще вибирати інверторні моделі, вони можуть плавно регулювати обороти компресора і вентилятора зовнішнього та внутрішнього блоку, завдяки чому більш точно підтримує задану температуру, без різких перепадів. Як правильно розрахувати потужність можна прочитати тут.
   Якщо у вас дитина прокидається від найменшого шурхоту, то бажано не забувати й про шум від внутрішнього блоку та вибирати більш тихі системи - 19-25 дБ. Але в більшості випадків у дітей, сон менш чуткий ніж у дорослих.
Ми рекомендуємо встановлювати режим роботи кондиціонера в дитячий, трохи вище рекомендованих лікарями норм, щоб виключити різкий перепад температур для дитини. При поверненні з прогулянки не відразу вносити її в кімнату з кондиціонуванням, а дати їй адаптуватися в більш теплій обстановці сусідньої кімнати. Рекомендований різкий перепад температури - не більше 5°С. 

  Так само бажано використовувати в дитячих кондиціонери з датчиками знаходження людей і можливістю регулювання потоків автоматикою, в залежності від їх місцезнаходження. Що ліквідує необхідність самостійного управління направленням потоку від внутрішнього блоку.