Рекуператор повітря 

Mitsubishi Electric Lossnay

      Пластинчаті рекуператори повітря - це чатина приточно-витяжної   установки, розроблена для утилізації тепла від витяжного повітря, до приточного. Виготовляются з надтонких пластин, з одної сторони  яких проходить приточне повітря, з іншої витяжне без перемішування. Витяжне відпрацьоване повітря передає частину тепла через надтонкі стінки рекуператора, за рахунок чого в приміщення попадає не просто свіже повітря, а вже підігріте без витрачання енергії.

   Пластинчаті рекуператори бувають перехрестні ККД до 75%, та протиточні ККД до 95%. Виготовляются з металів - алюміній та мідь, чи на основі целюлози.

  Металеві працють тільки на утилізацію тепла, потребують рішень що до обледеніння, та можуть працювати при високій вологості, осушуючи приміщення. 

    Целюлозні крім передачі тепла, також передають вологу та не висушують повітря, що майже униможливлює обледеніння, не призначені для об'єктів з великою вологістю.

Побутові рекуператори

Промислові системи вентиляції з рекуперацією.

    Приклад заміру температур видаляємого та приточного повітря при роботі целюлозного децентралізованого рекуператора від Mitsubishi Electric взимку та літом. При використанні рекуператора влітку зменшуються витрати на роботу кондиціонера, чи стають не потрібні як такі.

    З того часу як людина вийшла з печери та виготивала власноруч собі помешкання, вентиляція відбувалась зща рахунок інфільтрації через зовнішні огородження: щілини в дверях, вікнах, підлогах і тд. Також використовувались кватирки, якими регулювали приток свіжого повітря. Сучасні ціни на енергоносії, змусили просувати технології енергозбереження. Будинкі та квартири почали нагадувати термоси, природня вентиляція перестала нормально функціонувати, що дуже погано позначилось на вентиляції приміщення. Це призвело до підвищенної вологості, грибків, та поганого самопочуття мешканців через зменшення кількості кисню в повітрі помешкання. Витрачати кошти на утеплення, а потім відкривати вікна на провітрювання - дуже не раціонально.

    На допомогу нашим помешканням прийшла но вітня розробка - рекуператор.

     Спочатку рекуператори були тільки промислового виконання та досить громіздкими, використовувались тільки в централізованих системах вентиляції. 

     Новітні розробки значно зменшили рекуператори до досить малого розміру, що дало змогу використовувати їх в децентралізованих системах вентиляції з майже з максимальною енергоефективністю, яка доходить до 96%. Вони провітрюють кімнату не викидаючи разом з витяжним повітрям теплову енергію, перетворюючи помешкання на  повністю енергоефективне з корисним мікрокліматом. ПВУ з рекуператорами на основі целюлози найбільш підходять для децентралізованих систем, так як не обмерзають та не потребують режимів розморозки, при якому холодне повітря проходить через байпас , чи не подається зовсім.

Рекуперація тепла від кухонної витяжки
Тепловтрати

Централізовані приточно-витяжні системи з рекуперацією "вміють" догрівати, охолоджувати та зволожувати повітря. Але значно дорожчі та потребують своєчасного сервісного обслуговування. Виготовляются як з целюлозними, пластиковими так і металічними рекуператорами. Оснащуются ефективними фільтрами приточного та витяжного повітря  G4, hepa  та ін.

Целюлозний децентралізований рекуператор

   Всі виробничі, адміністративні та торгові приміщення потребують загальнообмінної вентиляції для збереження як мого довшого робочого стану працівників, так і комфортного перебування відвідувачів. Кратність повітрообміну не менше 3-х для офісних приміщень , для кафе, ресторанів не менше 5-ти, дуже часто 10-ть. При прямоточній системі вентиляції призводить до значного навантаження системи опаленння та кондиціонування, що завдає значні витрати на утримування приміщення.             Системи з рекуперацією трохи дорожчі, складніщі в проектуванні, але окуповують себе вже через 1-2 роки. Професійний проектувалшьник може розробити систему з рекуперацією тепла від кухонних зонтів чи систем аспірації неприємних запахів, що значно покращить коефіціент рекуперації та залишить надлишки тепла в примміщенні. Рекуператори не споживають енергії, тому їх ККД це процент еконемії теплової енергії!!!

Однотрубний рекуператор
Перехресточний рекуператор
Протиточний рекуператор

Ще однією з переваг рекуператорів є ефект осушення приміщення, наприклад їх просто необхідно використовувати в автомийках та басейнах закритого типу, дерев'яних зрубах, цокольних приміщеннях, то що. Фреонові осушувачі не дадуть такого ефекту створення необхідного мікроклімату, як осушення приточно-виятжною системою з рекуперацією.