Розрахунок потужності кондиціонера

Q = (Q1 + Q2 + Q3) * k

 

   Q1 - це потужність кондиціонера для перекриття теплонадходжень через огороджувальні конструкції(стіни, стеля, підлога, вікна).

Q1 = V * q / 1000

 

        - в цій формулі V= S(площа)*h(висоту стелі).

          q - коефіцієнт інсоляції, приймається:

            30 - для затінених приміщень;

            35 - при середній освітленості;

            40 - при сильному нагріві приміщення сонячними променями.

Зазвичай найбільша інсоляція в кімнатах в яких вікна "виходять" на південь, найменша в направлених на північ.

 

    Q2 - теплонадходження від людей.

Q2 = k2 * k3

 

       k2 - кількість людей у приміщенні;

       k3 - коефіцієнт навантаження на людину 0.1-0.3 кВт.

        0.1 - при сидячий роботі чи відпочинку;

        0.3 - при тяжкій фізичній роботі.

    Потужність охолодження (Q) є одною з основних характеристик кожного кондиціонеру.  Також устаткування може розраховуватись по теплопродуктивності, для режиму опалення. 

    Для отримання експрес розрахунку, розділимо площу приміщення на 10, отримуємо потужність в кВт. При цьому ми маємо приблизні дані без врахування теплонадходжень від людей, техніки, вентиляції (природну чи примусову). Не враховується також інсоляція(від лат. in - «всередину» + sōl - «сонце», кількість сонячного світла яке надходить впродовж дня) приміщення та площа заскління.

 Q3 -  тепло яке виділяється приладами. Комп'ютер - 0.3 кВт, телевізор - 0.2 кВт, при надходженні тепла від інших приладів додається половина номінальної потужності приладу.

    k - коефіцієнт вентиляції приміщення:

      k=1 - всі кватирки та вікна закриті;

   k=1.2 - при наявності незначної вентиляції через провітрювачі чи відкриті вікна в положення зимнього провітрювання. Потужність розрахованого кондиціонеру обирається у діапазоні від -5% до +15%. Цей розрахунок не зовсім точний та підходить тільки для приміщень до 100 м.кв., при великих площах розрахунок ведеться по іншій методиці з врахуванням більшої кількості параметрів.   

 Більшість виробників закладають потужність кондиціонера в BTU (БТО) у назву моделі, тому часто можна почути "7" (сімка), "9" (дев'ятка), "12", "18", "24". Сталося це через те, що перші кондиціонери з'явилися в США, де користуються Британською Тепловою Одиницею, а не звичними нам кіловатами. Хоча деякі виробники, наприклад Daikin та Mitsubishi, позначають свої моделі в кіловатах - наприклад FTXB-25 або MSZ -LN 25VG, що вказує на номінальну потужність в 2.5 кВт.

 

Приклад розрахунку потужності кондиціонера.

 

У завданні, є кімната площа якої 25 кв.м., з вікном направленим на північ, висотою стелі 2.8 м,  проживає 2 людини, та вони не займаються великими фізичними навантаженнями. В кімнаті розташований телевізор і комп'ютер, працюють одночасно, так само весь час відкрите вікно в режимі провітрювання.
 Коефіцієнт інсоляції k приймаємо рівним 30, звідси Q1 = (25 * 2.8 * 30) / 1000 = 2.1 кВт
  Теплонадходження від людей у спокійному стані Q2 = 0.1 * 2 = 0.2 кВт.
  Q3 = 0.2 + 0.3 = 0.5 кВт теплонадходження від техніки.
  Коефіцієнт теплонадходження від вентиляції k = 1.2
Розрахункова потужність кондиціонера Q = (2,1 + 0,2 + 0,5) * 1.2 = 3,36 кВт або 3.36 * 3412 = 11 464 BTU (БТО).

Потужність кондиціонеру обирається в діапазоні 3,19 кВт до 3,86 кВт або 12 000 BTU(БТО)

 

Експрес розрахунок потужності кондицінера в режимі обігріву.

 

89 Вт на квадратний метр - максимально допустима межа тепловтрат, житлових багатоповерхових будинків, згідно з ДБН В.2.6-31: 2006, будинки побудовані по нормам СРСР регламентувались тепловтратами - 100 Вт на метр квадратний. Помноживши площу приміщення, що обслуговується, на нормативні значення, отримуємо приблизну потужність в режимі обігріву. Але ми рекомендуємо звертатися до фахівців, так як є багато нюансів які впливають на тепловтрати через огороджувальні конструкції, такі як: площа заскління, товщина стін, географічне розташування, теплоізоляція, розташовані над стелею і під підлогою приміщення і багато іншого. Також багато залежить від технічних характеристик устаткування.

таблиця швидкого підбору